Microchip Tech APT20M11JFLL
Manufacturer
Mfr. Part #
APT20M11JFLL
EBEE Part #
E83288581
Package
SOT-227B-4
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
200V 176A 11mΩ@10V,88A 5V@5mA 1 N-channel SOT-227B-4 MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetMICROCHIP APT20M11JFLL
RoHS
Type1 N-channel
Drain Source Voltage (Vdss)200V
Continuous Drain Current (Id)176A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)11mΩ@10V,88A
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)5V@5mA
Input Capacitance (Ciss@Vds)10.32nF@25V
Total Gate Charge (Qg@Vgs)180nC@10V