Microchip Tech APT10M19BVRG
Manufacturer
Mfr. Part #
APT10M19BVRG
EBEE Part #
E83293022
Package
TO-247-3
Description
100V 75A 19mΩ@10V,500mA 4V@1mA 1 N-channel TO-247-3 MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetMICROCHIP APT10M19BVRG
RoHS
Type1 N-channel
Drain Source Voltage (Vdss)100V
Continuous Drain Current (Id)75A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)19mΩ@10V,500mA
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)4V@1mA
Input Capacitance (Ciss@Vds)6.12nF@25V
Total Gate Charge (Qg@Vgs)300nC@10V