Microchip Tech APT10045LLLG
Manufacturer
Mfr. Part #
APT10045LLLG
EBEE Part #
E83293048
Package
TO-264-3
Description
1kV 23A 450mΩ@10V,11.5A [email protected] 1 N-channel TO-264-3 MOSFETs ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,FETs, MOSFETs ,Single FETs, MOSFETs
DatasheetMICROCHIP APT10045LLLG
RoHS
Type1 N-channel
Drain Source Voltage (Vdss)1kV
Continuous Drain Current (Id)23A
Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id)450mΩ@10V,11.5A
Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id)[email protected]
Input Capacitance (Ciss@Vds)4.35nF@25V
Total Gate Charge (Qg@Vgs)154nC@10V