MICROCHIP 25LC512-E/MF
Manufacturer
Mfr. Part #
25LC512-E/MF
EBEE Part #
E8612352
Package
DFN-8-EP(5x6)
Description
2.5V~5.5V 512Kbit 20MHz SPI DFN-8-EP(5x6) Memory (ICs) RoHS
This materials supports customized cables!
Learn more >>
15 In Stock for Fast Shipping
15 available for immediate shipping
Can Ship in 1-2 Business Days
Sales Unit: PieceFull Bag: 200
Qty.Unit PriceExt. Price
Best price for more quantity?
TypeDescription
Select All
CategoryIntegrated Circuits (ICs) ,Memory ,Memory (ICs)
DatasheetMICROCHIP 25LC512-E/MF
Operating Temperature-40℃~+125℃
InterfaceSPI
Voltage - Supply2.5V~5.5V
Clock Frequency20MHz