LU7-071-500
Manufacturer
Mfr. Part #
LU7-071-500
EBEE Part #
8337151-LU7-071-500-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 19.6"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
DatasheetRosenberger LU7-071-500
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature20°C ~ 26°C
Ingress Protection-
FeaturesShielded
Base Product NumberLU7-071
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug
Length19.69" (500.00mm)
Color-
StyleSMA to SMA
Cable TypeRTK 162
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting Type-
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting Type-
2nd Connector Mounting Feature-
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RTK 162 19.69" (500.00mm)