LP925BSM3F
Manufacturer
Mfr. Part #
LP925BSM3F
EBEE Part #
12299243-LP925BSM3F-EB
Description
925 MHZ OMNI EDGE SLOT ANTENNA
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Antennas
DatasheetAntenna Technologies Limited Company LP925BSM3F
Series-
PackagingBox
Part StatusActive
Mounting TypeAdhesive
Ingress Protection-
Features-
Applications-
TerminationSMA Male
Height (Max)-
Return Loss-
Frequency Range890MHz ~ 960MHz
Gain2.5dBi
RF Family/Standard-
Frequency Group-
Frequency (Center/Band)925MHz
Antenna Type-
Number of Bands1
VSWR2
Power - Max25 W