JBC50HETN
Manufacturer
Mfr. Part #
JBC50HETN
EBEE Part #
11774135-JBC50HETN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
50 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)