JBC26HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
JBC26HEYN
EBEE Part #
11713437-JBC26HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
26 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)