JBC26HETS
Manufacturer
Mfr. Part #
JBC26HETS
EBEE Part #
8388729-JBC26HETS-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 26POS 0.100
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
26 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)