JBC19HETN
Manufacturer
Mfr. Part #
JBC19HETN
EBEE Part #
11715965-JBC19HETN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 19POS 0.100
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
19 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)