IT5-100P-28H(03)
Manufacturer
Mfr. Part #
IT5-100P-28H(03)
EBEE Part #
9836282-IT5-100P-28H(03)-EB
Customer #
EDA Models
Description
CONN INTERPOSER 100 POS
Qty.Unit PriceExt. Price
Recommended For You
TypeDescription
Select All
CategoryConnectors, Interconnects ,Rectangular Connectors ,Common Rectangular
SeriesIT5
PackagingTray
Part StatusActive
Connector TypeInterposer
Number of Positions100
Mounting TypeStacking
FeaturesLocking
Base Product NumberIT5-100P
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30.0µin (0.76µm)
Pitch0.059" (1.50mm)
Mated Stacking Heights28mm
Height Above Board1.055" (26.80mm)
Description
100 Position Connector Interposer Stacking Gold