IDEC RR3B-UAC110V
Manufacturer
Mfr. Part #
RR3B-UAC110V
EBEE Part #
E81564016
Package
Plugin,36x36mm
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
110V 10A Three-way switch: 3C (three-pole double-throw - conversion) Plugin,36x36mm Power Relays ROHS
Select All
CategoryRelays ,Power Relays
DatasheetIDEC RR3B-UAC110V
RoHS
Operating Temperature-25℃~+40℃
Contact MaterialSilver
Contact Resistance-
Contact FormThree-way switch: 3C (three-pole double-throw - conversion)
Coil Voltage110V
Contact Rating-
Release Time25ms
Operate Time25ms
Maximum Switching Voltage240V@AC;30V@DC
Coil Resistance-
Maximum Switching Current10A