HCC18HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
HCC18HEYN
EBEE Part #
8475074-HCC18HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 18POS 0.100
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
18 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)