HBC30HETI
Manufacturer
Mfr. Part #
HBC30HETI
EBEE Part #
8732646-HBC30HETI-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 30POS 0.100
Part StatusActive
Number of Positions30
Contact TypeCantilever
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Features-
Base Product NumberHBC30
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
30 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)