HBC10HEYN
Manufacturer
Mfr. Part #
HBC10HEYN
EBEE Part #
8733716-HBC10HEYN-EB
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 10POS 0.100
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
TerminationSolder
Pitch0.100" (2.54mm)
Flange Feature-
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Description
10 Position Female Connector Non Specified - Dual Edge Gold 0.100" (2.54mm)