| Mfr. Part # | GPSD8213P |
| EBEE Part # | 12294151-GPSD8213P-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | RF ANT 858MHZ/1.575GHZ MOD 1.25" |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | TE Connectivity GPSD8213P | |
| Series | Phantom® | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| Base Product Number | GPSD8213 | |
| Applications | GPS | |
| Termination | TNC Male (1), SMB Female (1) | |
| Height (Max) | 1.250" (31.75mm) | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 821MHz ~ 896MHz, 1.573GHz ~ 1.5787GHz | |
| Gain | 3dB, 26dBi | |
| RF Family/Standard | Navigation | |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 858MHz, 1.575GHz | |