| Mfr. Part # | GPSD4103P |
| EBEE Part # | 12294149-GPSD4103P-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | RF ANT 417.5MHZ DOME N MALE PAN |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Antennas | |
| Datasheet | TE Connectivity GPSD4103P | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Ingress Protection | - | |
| Features | - | |
| Base Product Number | GPSD4103 | |
| Applications | GPS | |
| Termination | N Type Male | |
| Height (Max) | 3.500" (88.90mm) | |
| Return Loss | - | |
| Frequency Range | 410MHz ~ 425MHz | |
| Gain | 3dBi | |
| RF Family/Standard | Navigation | |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 417.5MHz | |
| Antenna Type | Dome | |
| Number of Bands | 2 | |
| VSWR | 2 | |
| Power - Max | 100 W |