GeneSiC Semiconductor MBR20030CTR
Manufacturer
Mfr. Part #
MBR20030CTR
EBEE Part #
E86903172
Description
30V 1 pair common anode 650mV@100A 200A Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Diode Arrays
DatasheetGeneSiC Semiconductor MBR20030CTR
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)5mA@20V
Reverse Voltage (Vr)30V
Diode Configuration1 pair common anode
Forward Voltage (Vf@If)650mV@100A
Rectified Current200A