GeneSiC Semiconductor MBR200150CTR
Manufacturer
Mfr. Part #
MBR200150CTR
EBEE Part #
E85795387
Package
Customer #
Datasheet
EDA Models
ECCN
EAR99
Description
150V 1 pair common anode 100A 880mV@100A Schottky Diodes ROHS
Select All
CategoryDiscrete Semiconductors ,Diodes ,Diode Arrays
DatasheetGeneSiC Semiconductor MBR200150CTR
RoHS
Reverse Leakage Current (Ir)3mA@150V
Reverse Voltage (Vr)150V
Diode Configuration1 pair common anode
Forward Voltage (Vf@If)880mV@100A
Rectified Current100A