GEE36F-C0
Manufacturer
Mfr. Part #
GEE36F-C0
EBEE Part #
10514607-GEE36F-C0-EB
Description
GROMMET EDGE SLOT PE BLACK
Select All
CategoryCables, Wires - Management ,Bushings, Grommets
DatasheetPanduit Corp GEE36F-C0
SeriesGE
PackagingBulk
Part StatusActive
Material Flammability RatingUL94 HB
FeaturesWeather Resistant
Base Product NumberGEE36F
ColorBlack
For Use With/Related ProductsEdges, Irregular Holes
MaterialPolyethylene (PE)
Diameter - Inside-
Panel Thickness0.026" ~ 0.036" (0.66mm ~ 0.91mm)