| Mfr. Part # | FXTWP7E7EXNM045 |
| EBEE Part # | 10060194-FXTWP7E7EXNM045-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | OM3 12F TRUNK OFNP PANMPO F/PANM |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires ,Fiber Optic Cables | |
| Datasheet | Panduit Corp FXTWP7E7EXNM045 | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Multimode, OM3 | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | |
| Features | - | |
| 1st Connector | MPO | |
| 2nd Connector | MPO | |
| Cable Diameter | 0.18" (4.5mm) | |
| Length - Overall | 147.6' (45.0m) | |
| Jacket (Insulation) Material | - | |
| Ratings | - | |
| Cable Type | Trunk | |
| Insertion Loss | 0.35dB | |
| Fiber Type | 50/125 | |
| Bend Radius | 90mm | |