FSP-23A-15
Manufacturer
Mfr. Part #
FSP-23A-15
EBEE Part #
10074499-FSP-23A-15-EB
Customer #
EDA Models
Description
CABLE FLXSTRP 15POS 2.54MM 3"
Select All
CategoryCable Assemblies ,Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables Assemblies
Series-
PackagingBulk
Part StatusActive
Base Product NumberFSP
Pitch0.100" (2.54mm)
Length3.000" (76.20mm)
Termination StyleCompletely Exposed Wires on Both Sides
Number of Conductors15
Cable TypeFlexstrip
Length - Exposed Ends0.125" (3.18mm)
Description
15 Position Flexstrip Cable 0.100" (2.54mm) 3.000" (76.20mm)