FMXR1002
Manufacturer
Mfr. Part #
FMXR1002
EBEE Part #
12312980-FMXR1002-EB
Description
REF OSCILLATOR 100 MHZ -155 DBC/
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Misc ICs and Modules
DatasheetFairview Microwave FMXR1002
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
Grade-
Qualification-
Package / Case28-SMD Module
Supplier Device Package28-SMD
Frequency100MHz
RF TypeGeneral Purpose
FunctionRF Oscillator
Secondary Attributes5V Supply
Description
RF IC RF Oscillator General Purpose 100MHz 5V Supply 28-SMD