FMTC602-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMTC602-36
EBEE Part #
8330701-FMTC602-36-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorSilver
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeFM-SF200LL75
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance75 Ohms
Connector Impedance75 Ohms
Overall Impedance75 Ohms
Frequency - Max3 GHz