FMSW6500
Manufacturer
Mfr. Part #
FMSW6500
EBEE Part #
12341399-FMSW6500-EB
Description
EM RELAY SWITCH 12.4 GHZ 28 V TY
Select All
CategoryRF and Wireless ,RF Switches
DatasheetFairview Microwave FMSW6500
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
Operating Temperature-25°C ~ 65°C
Features-
Impedance50Ohm
Insertion Loss0.2dB
CircuitSP4T
Package / Case-
Supplier Device Package-
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
P1dB-
RF TypeGeneral Purpose
Voltage - Supply28V
Test Frequency12GHz
Isolation70dB
TopologyReflective
IIP3-
Description
RF Switch IC General Purpose SP4T 50Ohm