| Mfr. Part # | FMIR1004 |
| EBEE Part # | 12306644-FMIR1004-EB |
| Customer # | |
| Datasheet | |
| EDA Models | |
| Description | ISOLATOR SMA JACK 2GHZ-4GHZ 100 |
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless ,RF Circulators and Isolators | |
| Datasheet | Fairview Microwave FMIR1004 | |
| Series | - | |
| Packaging | Bag | |
| Part Status | Obsolete | |
| Connector Type | SMA-FEMALE | |
| Type | Isolator | |
| Insertion Loss | 0.6dB (Max) | |
| Package / Case | Module, SMA Connectors | |
| Supplier Device Package | - | |
| Frequency | 2 GHz ~ 4 GHz | |
| VSWR | 1.3 | |
| Isolation | 20dB (Min) | |
| Power - Average Forward | 100 W |