FMHR0236-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMHR0236-12
EBEE Part #
8335167-FMHR0236-12-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Jack
Length12.00" (304.80mm)
ColorGreen
StyleSMA to N-Type
Cable TypeLL335i
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max18 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL335i 12.00" (304.80mm)