FMHR0024-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMHR0024-24
EBEE Part #
8331237-FMHR0024-24-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 165°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorTan
StyleSMA to SMA
Cable TypeRG-142
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-142 24.00" (609.60mm)