FMCA3245-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3245-24
EBEE Part #
8309971-FMCA3245-24-EB
Description
COAX CBL 1.0/2.3 TO N-TYPE 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector1.0/2.3 Plug
2nd ConnectorN-Type Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
Style1.0/2.3 to N-Type
Cable TypeLMR 195
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 1.0/2.3 to N-Type LMR 195 24.00" (609.60mm)