FMCA3192-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3192-36
EBEE Part #
8312202-FMCA3192-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO TNC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorTNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleSMA to TNC
Cable TypeLMR 240
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max5.8 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC LMR 240 36.00" (914.40mm)