FMCA3129-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3129-12
EBEE Part #
8328313-FMCA3129-12-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Jack
Length12.00" (304.80mm)
Color-
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeRG-401
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureFlange
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-401 12.00" (304.80mm)