FMCA3108-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3108-24
EBEE Part #
8330177-FMCA3108-24-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length24.00" (609.60mm)
Color-
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeRG-401
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureFlange
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-401 24.00" (609.60mm)