FMCA3075-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3075-36
EBEE Part #
8326972-FMCA3075-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorSMA Jack
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .047
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureFlange
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)