FMCA3075-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3075-12
EBEE Part #
8322902-FMCA3075-12-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorSMA Jack
Length12.00" (304.80mm)
Color-
StyleSMA to SMA
Cable TypeHand Formable .047
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureFlange
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max12.4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .047 12.00" (304.80mm)