FMCA3045-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3045-36
EBEE Part #
8326974-FMCA3045-36-EB
Description
COAX CBL QMA TO QMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorQMA Plug
2nd ConnectorQMA Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleQMA to QMA
Cable TypeHand Formable .047
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial QMA to QMA Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)