FMCA3001-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA3001-36
EBEE Part #
8329263-FMCA3001-36-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Jack
2nd ConnectorN-Type Jack
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleN-Type to N-Type
Cable TypeHand Formable .047
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max11 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .047 36.00" (914.40mm)