FMCA2997-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2997-24
EBEE Part #
8325713-FMCA2997-24-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Features-
1st ConnectorN-Type Plug, Right Angle
2nd ConnectorN-Type Plug
Length24.00" (609.60mm)
Color-
StyleN-Type to N-Type
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max11 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)