FMCA2995-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2995-24
EBEE Part #
8326403-FMCA2995-24-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Features-
1st ConnectorN-Type Plug
2nd ConnectorN-Type Jack
Length24.00" (609.60mm)
Color-
StyleN-Type to N-Type
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypePanel Mount
2nd Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max11 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)