FMCA2975-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2975-24
EBEE Part #
8328024-FMCA2975-24-EB
Description
COAX CBL SMA TO MMCX 24"
Features-
1st ConnectorSMA Plug, Right Angle
2nd ConnectorMMCX Plug
Length24.00" (609.60mm)
Color-
StyleSMA to MMCX
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to MMCX Hand Formable .047 24.00" (609.60mm)