FMCA2875-48
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2875-48
EBEE Part #
8332124-FMCA2875-48-EB
Description
COAX CBL 3.5MM TO 3.5MM 4'
Part StatusActive
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector3.5mm Plug
2nd Connector3.5mm Plug
Length48.0" (1.2m) 4.0'
Color-
Style3.5mm to 3.5mm
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max34 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 3.5mm to 3.5mm Hand Formable .141 48.0" (1.2m) 4.0'