FMCA2841-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2841-36
EBEE Part #
8323950-FMCA2841-36-EB
Description
COAX CBL TNC TO TNC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorTNC Jack
2nd ConnectorTNC Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
Color-
StyleTNC to TNC
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC Hand Formable .141 36.00" (914.40mm)