FMCA2803-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2803-12
EBEE Part #
8327366-FMCA2803-12-EB
Description
COAX CBL BNC TO BNC 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Plug
2nd ConnectorBNC Plug
Length12.00" (304.80mm)
Color-
StyleBNC to BNC
Cable TypeHand Formable .141
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)