FMCA2775-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2775-36
EBEE Part #
8309655-FMCA2775-36-EB
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorN-Type Jack
2nd ConnectorTNC Jack
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleN-Type to TNC
Cable TypeRG-223
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureBulkhead - Front Side Nut
2nd Contact GenderFemale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC RG-223 36.00" (914.40mm)