FMCA2702-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2702-24
EBEE Part #
8307752-FMCA2702-24-EB
Description
COAX CBL BNC TO SMA 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorBNC Jack
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
StyleBNC to SMA
Cable TypeRG-223
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max4 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-223 24.00" (609.60mm)