FMCA2607/RD-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2607/RD-36
EBEE Part #
11684229-FMCA2607/RD-36-EB
Description
COAX CBL HD-BNC TO HD-BNC 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorHD-BNC Plug
2nd ConnectorHD-BNC Plug
Length36.00" (914.40mm)
ColorRed
StyleHD-BNC to HD-BNC
Cable TypeBelden 4855R
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance75 Ohms
Connector Impedance75 Ohms
Overall Impedance75 Ohms
Frequency - Max12 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial HD-BNC to HD-BNC Belden 4855R 36.00" (914.40mm)