FMCA2467-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2467-24
EBEE Part #
8318464-FMCA2467-24-EB
Customer #
EDA Models
Description
COAX CBL 4.1/9.5 TO 4.3/10 24"
Select All
CategoryCables, Wires ,Coaxial Cables (RF)
Series-
PackagingBag
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.1/9.5 Plug
2nd Connector4.3/10 Plug
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlue
Style4.1/9.5 to 4.3/10
Cable TypeTFT-402LF
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max3 GHz