FMCA2375-12
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2375-12
EBEE Part #
8325231-FMCA2375-12-EB
Description
COAX CBL 2.2/5 TO N-TYPE 12"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector2.2/5 Jack
2nd ConnectorN-Type Plug
Length12.00" (304.80mm)
ColorBlack
Style2.2/5 to N-Type
Cable Type0.250" Flexible Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to N-Type 0.250" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)