FMCA2275-36
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2275-36
EBEE Part #
8318567-FMCA2275-36-EB
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st ConnectorSMA Plug
2nd ConnectorSMA Plug, Right Angle
Length36.00" (914.40mm)
ColorBlack
StyleSMA to SMA
Cable Type0.250" Flexible Cable
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.250" Flexible Cable 36.00" (914.40mm)