FMCA2268-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2268-24
EBEE Part #
8324331-FMCA2268-24-EB
Description
COAX CBL 2.2/5 TO 2.2/5 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector2.2/5 Plug
2nd Connector2.2/5 Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
Style2.2/5 to 2.2/5
Cable Type0.250" Flexible Cable
1st Contact GenderMale
1st Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature-
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 2.2/5 to 2.2/5 0.250" Flexible Cable 24.00" (609.60mm)