FMCA2245-24
Manufacturer
Mfr. Part #
FMCA2245-24
EBEE Part #
8323136-FMCA2245-24-EB
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 24"
Part StatusActive
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ingress Protection-
Features-
1st Connector4.3/10 Jack
2nd Connector4.3/10 Plug, Right Angle
Length24.00" (609.60mm)
ColorBlack
Style4.3/10 to 4.3/10
Cable Type0.250" Flexible Cable
1st Contact GenderFemale
1st Connector Mounting TypePanel Mount
1st Connector Mounting FeatureFlange
2nd Contact GenderMale
2nd Connector Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature-
Cable Impedance50 Ohms
Connector Impedance50 Ohms
Overall Impedance50 Ohms
Frequency - Max6 GHz
Description
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 0.250" Flexible Cable 24.00" (609.60mm)